Maqedonia Veriore/ Moti gjatë ditëve të ardhshme

Moti nesër do të jetë me vranësira, ftohtë de me erë ku temperatura minimale do të jetë nga -13 deri -3, ndërsa maksimalja nga -4 deri 3 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira, ftohtë dhe me erë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 2 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë më i acartë dhe me erë të përforcuar në drejtim veriperëndimor. Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë deri në -10, ndërsa temperaturat ditore do të jenë nën 0 gradë celsius.

Për shkak të temperaturave të ulëta pritet shfaqja e gricave, ndërsa po ashtu pritet edhe borë, posaçërisht në pjesën veriore dhe perëndimore të vendit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qëlloi me armë në drejt lokalit, zbardhet ngjarja e ndodhur në Shkodër

Story i radhës

Погребана девојката од Радовиш која го загуби животот кај Сити Мол

Të fundit nga