Mane kundër Mohamed Salah

Vetëm njëri prej dy yjeve më të mëdha të Liverpoolit Mohamed Salah dhe Sadio Mane do të shkojë në Kupën e Botës 2022, pasi Egjipti dhe Senegali do të përballen në fazën finale të kualifikimeve afrikane për Botëror.

Pesë ndeshje do të zhvillohen në fund të marsit për të vendosur cilat nga vendet afrikane do të luajnë në Kupën e Botës, me fituesin e secilës ndeshjes që do të shkojë në Katar.

Mali, i cili do të përballet me Tunizinë, është vendi i vetëm që nuk është kualifikuar asnjëherë në Kupën e Botës.

Çiftet e rundit final në kualifikimet e Afrikës për Botërorin 2022:

Egjipti – Senegali

Kameruni – Algjeria

Gana – Nigeria

Kongo – Maroku

Mali – Tunizia

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pse disa gra nuk ndahen dot nga partneri abuziv? Si ta kuptoni se lidhja juaj është traumatike

Story i radhës

​Ambasada Amerikane në Tiranë tregon përpjekjet e Rusisë për t’i ofruar mediave të pavërteta për Ukrainën

Të fundit nga