Macron: Situata në Ukrainë po përkeqësohet çdo ditë e më shumë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se situata në Ukrainë po përkeqësohet çdo ditë e më shumë dhe se Franca do të vazhdojë të ushtrojë presion ndaj Rusisë përmes sanksioneve, shkruan The Guardian.

Situata po përkeqësohet çdo ditë.

Njerëzit vdesin… ne nuk kemi arritur ta marrim një armëpushim”, tha Macron për televizionin LCI.

Rusia njoftoi të hënën për “korridore humanitare” të reja për t’i evakuar ukrainasit e bllokuar nën bombardime.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bekim Sali priti në takim ambasadorin çek Jaroslav Ludva

Story i radhës

Kur është koha e duhur për të ngrënë mëngjes

Të fundit nga