LSDM: Qeveria kujdeset për standardin e qytetarëve

Por, nga LSDM thonë se qeveria vazhdimisht kujdeset për mbrojtjen dhe avancimin e standardit ekonomik të të gjitha kategorive të qytetarëve.

“Derisa qeveria po gjen mënyra për t’u përballur me krizën globale, VMRO-DPMNE po bën gjithçka që mundet për të përhapur dezinformata dhe për të nxitur panik te qytetarët. LSDM si parti përgjegjëse, vazhdon me zbatimin e masave dhe politikave për mbrojtjen e standardit të qytetarëve, veçanërisht të kategorive më të prekura.”,- thonë nga LSDM.

Në këtë drejtim sipas tyre është edhe përgatitja e paketës së re të masave, me qëllim parandalimin e goditjes më të madhe të çmimeve të produkteve bazë ushqimore dhe energjisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Statistikat pas xhiros së 21-të të elitës

Story i radhës

Demiri: Gjithçka po shtrenjtohet, Qeveria të zvogëlojë tatimet dhe akcizat

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish