LSDM: Përgatitet rritje e madhe e pensioneve

Nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) njoftojnë se është duke u përgatitur rritje e madhe e pensioneve dhe pagave.

Kjo siç thonë nga partia e Kovaçevskit, është premtim dhe pjesë e programit qeverisës të kryeministrit dhe liderit të partisë Dimitar Kovaçevski.

“Tashmë siç ka paralajmëruar kryetari Kovaçevski në ekspozenë e tij, hapi i radhës është rritje e madhe e pensioneve.

Për momentin punohet në model dhe llogaritje për shumë të saktë e cila do të thotë mbështetje e fuqishme për të moshuarit në kushte të krizës.

Pensionistët janë kategoria që më së shumti janë prekur financiarisht në kohën e pandemisë dhe për këtë Qeveria e udhëhequr nga LSDM do të sigurojë mjete për këta qytetarë”, thuhet në komunikatën për shtyp të LSDM-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Со зонско во Карпош 1 ќе се добијат 400 паркинг-места и 300 во Карпош 2

Story i radhës

Gent Sejko për një mandat të dytë/ A do t’ia pranojë Ilir Meta?

Të fundit nga