Lokalizohet zjarri në Makedonski Brod

Siç njoftojnë nga Qendra për Menaxhim me Kriza, është lokalizuar zjarri në fshatin Llatovë në Makedonski Brud dhe nuk ka rrezik për përhapje të mëtejshme.

Më herët, nga QMK njoftuan se në fillim të fshatit Lattovë, kishte nisur zjarr dhe që rrezikonte ta kapë pyllin mbi fshat.

Në shuarje e zjarrit, krahas zjarfikësve lokal dhe punonjësve të Pyjeve Nacionale, po ashtu u përfshi edhe një er-traktor nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe një helikopter policor.

Drejtori Stojanço Angellov bëri të ditur se Er-traktori ka pasur efekt të madh në shuarjen e zjarrit, kurse zjarri është lokalizuar dhe nuk ka rrezik nga përhapja.

Story i mëparshëm

Stuhia në Greqi, MPJ: Qytetarët e Maqedonisë së Veriut janë të sigurt dhe në gjendje të mirë

Story i radhës

Horoskopi ditor, e shtunë 9 shtator 2023

Të fundit nga