Live: Shqipëria në presion të madh nga Polonia

Presion te Shqipëria


(E plotësuar) – 10′ Vazhdon pa gola.

7′ Shqipëria mjaft aktive.

5′ Lojë me kujdes të shtuar.

3. Lojë e mirë.

1. Fillon ndeshja.

Polonia – Shqipiëria 0:0

Polonia: Szcezny, Frankowski, Bednarek, Salamon, Kiwior, Kaminski, Linetty, Zielinski, Zalensky, Lewandowski, Swiderski

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Kumbulla, Mihaj, Hysaj, Gjasula, Ramadani, Asllani, Uzuni, Asani, Cikalleshi

​Poloni-Shqipëri, formacionet zyrtare


Do të nis sot rrugëtimi i Kombëtares shqiptare në kualifikimet për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Kuqezinjtë do të ballafaqohen me Poloninë në stadiumin “PGE Narodoëy” në Varshav, me fillim nga ora 20:45.

Trajneri Silvinho por edhe lojtarët kanë folur me optimizëm para kësaj sfide duke thënë se synojnë ta nisin më këmbë të mbarë duke bërë kështu hapin e parë drejt arritjes së qëllimit për të qenë pjesë e fazës finale të kampionatit.

Shqipëria është pjesë e grupit E kur përveç Polonisë bëjnë pjesë edhe Republika e Çekisë, Faroe Island, dhe Moldavia.

Këto janë formacionet zyrtare:

Polonia: Szcezny, Frankowski, Bednarek, Salamon, Kiwior, Kaminski, Linetty, Zielinski, Zalensky, Lewandowski, Swiderski

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Kumbulla, Mihaj, Hysaj, Gjasula, Ramadani, Asllani, Uzuni, Asani, Cikalleshi

Publikohen formacionet e Poloni – Shqipëri


Sylvinho ka vendosur në lidhje me formacionin zyrtar të Shqipërisë në takimin ndaj Polonisë në Varshavë. Kuqezinjtë fillojnë eliminatoret e Euro 2024 mbrëmjen e sotme duke nisur prej orës 20:45. 

Mes shtyllave do të jetë  Thomas Strakosha. Mbrojtja do t’i besohet Marash Kumbullës dhe Enea Mihajt në qendër, ndërsa krahët Ivan Balliut dhe kapitenit Elseid Hysaj. 

Treshja e mesfushës do të formohet nga Klaus Gjasula, Kristjan Asllani dhe Ylber Ramadani. Sokol Cikalleshi do të jetë në majën e sulmit.

POLONIA: Sheznji, Frankovski, Bednarek, Salamon, Kivior, Kaminski, Lineti, Zielinski, Zalevski, Sviderski, Levandovski.
Trajner: Fernando Santos

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Hysaj, Mihaj, Kumbulla, Gjasula, Ramadani, Asllani, Asani, Uzuni, Cikalleshi.
Trajner: Silvinjo..

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Story i radhës

Serbët në veri, asnjë cent për rrymë

Të fundit nga