Grupi D
Sporting – Tottenham 2:0 (0:0)
Marseile – Eintracht 0:0

Interi kthehet me tre pikë nga stadiumi në Plzen.

Zikaltrit shënuan fitore me rezultat 2:0 ndaj Plzenit, në takimin e xhiros së dytë të grupit C në Champion League.

Vendasit nga minuta e 61-tën mbeten pa një lojtar, pasi që Bucha u përjashtua me karton të kuq dhe kjo ishte një përparësi e madhe për Interin.

Golat i realizuan futbollistët Dzeko (20′) e Dumfries (70′).

Interi zë vendin e tretë me 3 pikë dhe Plzen është në fund me 0 pikë.

Sporting në minutën e fundit trondit Tottenhamin

Tottemham ishte shumë afër që të kthehet me një pikë nga Lisbona, por mposhtem në çastet e fundit.

Sporting ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Tottenhamit, në xhiron e dytë të grupit D të Champions League në futboll.

Futbollisti Paulinho në minutën e 90-të Arthur Gomes në atë të 90+3 shënuan për fitoren e skuadrës portugeze.

Sporting kryeson me 6 pikë duke lënë pas Totenhamin me 3 sosh.

Champions League luan raundin e dytë në fazën e grupeve, me shumë sfida që premtojnë spektakël dhe emocione.

Në grupin B, Atletiko e Madridit ndeshet në transfertë me Bajer Leverkusenin, me skuadrën e Simeones që është në kërkim të një tjetër tre-pikëshi.

Ndeshja tjetër e këtij grupi është ajo mes Portos dhe Klub Bryzhit, me kampionët e Portugalisë që do të kërkojnë fitoren e parë.

Gjithashtu, një tjetër që premton spektakël, me dy tifozeri shumë të zjarrta është ajo mes Marsejës dhe Aintrahtit të Frankfurtit, në grupin D.