LIve: Granit Xhaka nga minuta e parë, Bayer për fitore ndaj Milanit

min lexim

Rrahmani e Laçi titullarë, Krasniqi zëvendësues në barazimin kundër Stuttgartit

Stuttgarti është befasuar si vendas me rezultat 1:1 nga Sparta e Pragës, në ndeshjen e xhiros së dytë të Champions League.

Futbollisti Millot në minutën e 7-të ka shënuar për vendasit dhe skuadra nga Praga ka barazuar me golin e Kairinen në minutën e 32-të

Reprezentuesi i Kosovës, Albion Rrahmani dhe ai i Shqipërisë, Qazim Lapi u paraqitën nga minuta e parë.

Rrahmani e Laçi u zëvendësuan në minutën e 70-të. ermal Krasniqi futet në lojë në minutën e 81-të në petkun e Spartës.

Sparta fitoi pikën e katërt e Stuttgart të parën.

Brest merr tre pikë në konak të Salzburgut

Skuadra franceze ka marrë tre pikë në konak të Salzburgut, duke shënuar fitore me rezultat 4:0.

Fitorja e dytë rresht për Brest për dy xhiro në Champions League.

Golat i realizuan Sima (24′ e 71′), Camara (66′) e Pereira Lage(75’).

Salzburg zhgënjeu si vendas dhe mbetet në kuotën e një pike.

Arsenali! përballet ne PSG-në! Barcelona favorit

Në fushë zbresin Manchester City, Barcelona dhe Arsenali!

Priten ndeshje të mira në mbrëmje në Champions

Shumë skuadra big do të zbresin në fushë për të luajtur ndeshjet e raundit të dytë në Champions.

Një nga supersfidat është ajo mes Arsenalit dhe PSG-së.

Nga ana tjetër Barcelona do fitoren e parë pas asaj humbje kundër Monacos.

City do të sfidojë në transfertë Slovan Bratislavën ndërsa Dortmundi do të presë Celtic-un.

Granit Xhaka nga minuta e parë, Bayer për fitore ndaj Milanit

Leverkuseni i bën konak Milanit, dy trajnerët me 11-shet më të forta

Skuadra e Bayer Leverkusen sot takohet me Milanin në BayArena.

Leverkusen dhe Milan ballafaqohen me fillim nga ora 21:00, në kuadër të Ligës së Kampionëve

Ekipi i Xabi Alonsos fitoi takimin e parë të Ligës së Kampionëve në udhëtim ndaj Feyenoordit, teksa Milani u mposht në shtëpi nga Liverpool.

Ja formacionet zyrtare të duelit:

LEVERKUSEN: Hradecky; Tapsoba, Tah, Hincapié; Frimpong, Xhaka, Adli, Grimaldo; Aleix García, Boniface, Wirtz

MILAN: Maignan; Emerson, Gabbia, Tomori, Theo Hernández; Fofana, Reijnders; Pulisic, Loftus-Cheek, Rafael Leão; Abraham.

Burimi: botasot.info

“Në xhepin e kujt përfunduan 10 milionë euro” – ende nuk ka përgjigje për furnizimin e terminaleve për lotari

“Veprim force”/ Diplomati Nesho analizon sulmin iranian mbi Izraelin: Teherani ishte i detyruar! E vetmja surprizë ishte…