Lirohen për qarkullim rrugët në Veternik pas mbylljes nga vërshimet

Pas shiut të rrëmbyeshëm të mëngjesit të hershëm, në disa zona të kryeqytetit janë shkaktuar dëme materiale.

Komuna e Prishtinës thotë se këto dëme janë sanuar falë intervenimit të ekipeve të zjarrfikësve dhe Drejtorisë së Sigurisë dhe Emergjencave në bashkëpunim me policinë.

“Ju lutemi të keni durim në trafikun e ngarkuar i cili është shkaktuar për shkak të ndërhyrjeve në sanim nga ekipet e emergjencave.

Çdo rast rreziku ju lutemi raportoni në Qendrën Emergjente të Kryeqytetit në numrat: 0800 112 33 ose 0800 112 44”, thuhet në njoftim

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ukraina e zmbraps një sulm rus me dronë në Harkiv

Story i radhës

Tifozat Kuq e Zi me aksion kundër FSHF-së për shkak të ​bashkëpunimit më Serbinë,

Të fundit nga