Linja ajrore Sofje-Shkup, Bekteshi: Mundësi të shumta për rritjen e bashkëpunimit

Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi thotë se vendosja e linjës ajrore Sofje- Shkup ka një rëndësi të madhe për dy vendet, pasi hap mundësi të shumta për rritjen e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë, turizmit, kultures.

Kisha kënaqësin që sot ti pres Delegacionin nga Bullgaria, ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Nikolaj Sabev dhe ministrin e Turizmit Hristo Prodanov, si dhe zyrtarë të tjerë dhe një delegacion përcjellës prej 20 përfaqësuesish të sektorit të turizmit në Bullgari, të cilët janë kryesisht operatorë turistikë dhe hotelierë. të cilët ishin të shoqëruar nga ministri i Transportit dhe Lidhjeve të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bllagoj Boçvarski.

Vendosja e kësaj linje ka një rëndësi të madhe për dy vendet, pasi hap mundësi të shumta për rritjen e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë, turizmit, kultures

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pushtim i plotë i Ukrainës në javët e ardhshme?/ BBC sjell detaje rreth fuqisë ushtarake të Rusisë

Story i radhës

Takimi me kryetarin e PDK, Basha: PD qëndron në të njëjtin pozicion për dialogun Kosovë – Serbi

Të fundit nga