Lingard i ofrohet dy klubeve të mëdha italiane

Milanit dhe Romës raportohet se i është ofruar mundësia për të nënshkruar me Jesse Lingardin si lojtar të lirë.

Anglezi nuk po ka minuta te Manchester United dhe largimi i tij pritet të ndodhë gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas gazetarit italian, Nicolo Schira, për Lingardin nuk mungon as interesimi nga Newcastle United e West Ham United.

Por, Milanit dhe Romës thuhet se i është ofruar shansi për të nënshkruar me 29-vjeçarin, të cilit i skadon kontrata me “Djajtë e Kuq” më 30 qershor.

Një transferim i tij i mundshëm në “Olimpico” do të ishte një ribashkim me trajnerin portugez, Jose Mourinho.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Marinën apo Luanën, kë zgjedh Edi Manushi?

Story i radhës

Llojet e meshkujve me të cilët nuk duhet të bini kurrë në dashuri

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish