Limani: Jam i nderuar të jam i pari shqiptar të përfundoj një shkollim në UEFA…

Futbolli dhe sporti në përgjithësi në Kosovë, mburren me kuadrot që kanë por tani ka edhe një kuadër profesional dhe të certifikuar në UEFA.

Është fjala për Sedat Limanin, i cili kreu me sukses fushën e menaxhimit të futbollit. 

Limani është krenar me këtë të arritur dhe zotohet se do të kontribojë me tërë kapacitetin e tij në të mirë të futbollit të Kosovës dhe në përgjithësi shqiptar.  

Image

“Jam jashtëzakonisht i lumtur të ndaj me ju që zyrtarisht sapo kam përfunduar dhe jam certifikuar nga UEFA në fushën e menaxhimit të futbollit.

Një shkollim i llojit të vetë dhe jam i nderuar të jam i pari shqiptar të përfundoj një shkollim të tillë me të cilin besoj shumë do të vë në praktikë në të ardhmen në futbollin tonë”, ka shkruar Limani në profilin e tij në facebook.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Barcelona pranon një gabim në negociatat me Gavin

Story i radhës

Pas 4 vitesh Apple ridizajnon MacBook Air

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish