Lavrov udhëton drejtë Turqisë, do të takohet me homologun ukrainas, Kuleba

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të udhëtojë në Turqi për bisedime me homologun e tij ukrainas, Dmytro Kuleba.

Kështu raporton Reuters, transmeton Bota sot.

 Diplomatët do të takohen në qytetin turistik të Antalias pas ofertave të përsëritura nga Turqia për të pritur bisedimet dhe për të ndërmjetësuar midis dy palëve.

Vijon…

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fundi i mbrapsht i fondeve qeveritare!

Story i radhës

Sula: Gati të lë mandatin për hir të bashkimit. Ti bëjmë presion Bashës e Berishës. Të shkrihet foltorja e bashkohet në PD.

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish