Lavrov: Perëndimi i ka shpallur “luftë hibride” Rusisë

Situata mes Perëndimit dhe Rusisë vazhdon të jetë e tensionuar. Pas dëshirës së Finlandës për t’u anëtarësuar në NATO, tensionet mes vendeve janë rritur edhe më shumë, shkruan skynews.

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka pohuar se Perëndimi i ka shpallur “luftë hibride” Rusisë.

Lavrov tha gjithashtu se është e vështirë të parashikohet se sa do të zgjasë konflikti me Perëndimin.

Ai përsëriti faktin se përpjekjet për të izoluar Rusinë nuk do të ngelen pa u ndëshkuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Miroci: Po përgatitem për rekord të ri në Kosovë 

Story i radhës

Rendi dhe siguria ndërkombëtare nuk mbrohen me gënjeshtrat e Serbisë kundër Kosovës!

Të fundit nga