KRRE vendos: Shtrenjtohen derivatet e naftës

KRRE vendosi që të rriten çmimet e derivateve të naftës, përcjell TV21. Çmimet e Eurosuper BS-95, Eurosuper BS-98, Eurodizelit dhe Vajit Ekstra të lehtë do të shtrenjtohen për 2 denarë.

Çmimet sipas vendimit të fundit të Komisionit Rregullator të Energjetikës:

Eurosuper BS-95 – 75,50 den për litër

Eurosuper BS-98 – 80,50 den për litër

Eurodizelit – 71,00 den për litër

VEL- 71,00 den për litër

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndërrmarjet politike shqiptare

Story i radhës

Zjarri në spitalin modular në Tetovë, prokurorët nisin shqyrtimin

Të fundit nga