Kroos i përgjigjet pyetjes miliona dollarëshe

Toni Kroos rrëfen si kurrë më parë dhe zgjedh mes dy klubeve legjendare.

Toni Kroos iu bashkua Real Madridit në verën e vitit 2014.

Shtatë vjet më parë, një futbollist shumë i ri gjerman mbërriti në kryeqytetin e Spanjës, i cili premtoi se do t’i sjellë suksese të mëdha Realit

Pa dyshim, nënshkrimi i tij ishte shumë i lirë. Ka kushtuar vetëm 25 milionë euro.

të thuhet pa problem se ishte një dhuratë nga Pep Guardiola, i cili në atë kohë drejtonte Bayern Munih.

Mesfushori ka qenë gjithmonë një person që flet shumë qartë.

Ditët e fundit e ka bërë sërish në një bisedë promovuese me markën e birrës Mahou.

Në një event të tillë, ai vlerësoi Los Blancos dhe tha një frazë që tifozët e Real Madridit do ta donin shumë: “Kam luajtur për një ekip të madh si Bayern, por Reali është unik”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Besa Famgas pa telashe ndaj Kastriotit

Story i radhës

Kurti: Adresimi i krimeve të luftës, i domosdoshëm – ugjencë e veçantë çështja e të pagjeturve

Të fundit nga