Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën, takon Osmanin e Kurtin

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, njëherit kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, sot do të vizitojë Kosovën.

Gjatë vizitës në Kosovë, kryediplomati Osmani do të ketë disa takime Kosovë.

Ai do të takohet me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Kryediplomati Osmani pas takimit bilateral me kryediplomatën kosovare Gërvalla, do të mbajnë konferencë të përbashkët për media.

Story i mëparshëm

A ka mundësi që marrëdhëniet seksuale të jenë shkak për abort?

Story i radhës

Flamuri evropian mbush 37 vjet

Të fundit nga