Kovaçevski: Urime dhe faleminderit deputetëve që votuan për të ardhmen evropiane të vendit

epa10029142 North Macedonia’s Prime Minister Dimitar Kovacevski attends the round table at an EU-Western Balkans leaders’ meeting in Brussels, Belgium, 23 June 2022. The progress on EU integration and the challenges which the Western Balkans countries face in connection to the Russian invasion of Ukraine are topping the agenda when EU and Western Balkan leaders meet prior a European Council meeting. EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Nuk ka patriotizëm më të madh se të përkrahësh prosperitetin e vendit dhe vendimet që janë me interesin më të lartë për shtetin dhe qytetarët.

Më në fund, gjuha maqedonase do të ketë jehonë kudo në Evropë. Kështu e duan shtetin, me vendime të mençura dhe burrështetas!”, thuhet në postimin në profilin e kryeministrit Kovaçevski në FB.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kosova regjistron një viktimë dhe mbi 1.000 raste të reja me COVID-19

Story i radhës

Delegacioni shqiptar niset të hënën në Bruksel

Të fundit nga