Komanda Ajrore e NATO-s publikon pamje të misionit të forcave polake dhe belge mbi Detin Baltik

Komanda Ajrore Aleate e NATO-s, në një video të publikuar sot, ka bërë të ditur për një mision të forcave ajrore polake dhe belge, duke manovruar mbi Detin Baltik.

Sipas njoftimit të dy aleatët, po ekzekutojnë mision duke siguruar qiejt mbi Estoni, Letoni e Lituani.

Këto pamje janë publikuar në prag të zhvillimeve në tension mes Rusisë dhe Ukrainës.

Pamjet:
 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ВИДЕО | Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ е за мнозински изборен модел, но прифаќа и една изборна единица

Story i radhës

Shaqiri: Shkollat ​​janë të gatshme për mësim me prezencë fizike

Të fundit nga