Kolegu i gazetarit amerikan tregon se si rusët e vranë shokun e tij

Një tjetër gazetar amerikan, Juan Arredondo, u dërgua në spital pas incidentit, ku mbeti i vrarë homologu dhe bashkëvendësi i tij, Brent Renaud.

Ai përmes një video të publikuar në rrjetet sociale pohoi se ishte me Brent Renaudin kur ata u sulmuan.

“Ishim nëpër një nga urat e para në Irpin, duke shkuar për të filmuar refugjatët e tjerë që largoheshin, dhe hipëm në një makinë, dikush na ofroi të na çonte në urën tjetër dhe kaluam një pikë kontrolli dhe ata filluan të qëllojnë mbi ne”, tha fillimisht amerikani.

“Pra, shoferi u kthye dhe ata vazhduan të gjuanin; ne ishim dy vetë. Shoku im është Brent Renaud, dhe ai është qëlluar dhe e lamë pas”, pohoi ai

Ai vazhdon duke thënë se nuk e di se çfarë ka ndodhur me Brentin, “E pashë duke u qëlluar në qafë dhe ne u ndamë”.

Arredondo tashmë po merr tretmanë spitalor pasi ishte shtruar në njërin prej cilëve po funksionon në Irpin. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

U arrestuan për bllokimin e rrugës nacionale gjatë protestës, lirohen pesë të ndaluarit në Lushnjë

Story i radhës

Skuadra gjermane shkarkon trajnerin

Të fundit nga

Partizani bind

Partizani bind në transfertën e Dinamo City, të cilën kampionët e fituan me rezultatin 1-3 në