Këtë vit matura shtetërore do të mbahet

Në emisionin Klan Debat, drejtoresha e qendrës së provimeve shtetërore tha rreth maturës këtë vit do të ketë dhe do të zhvillohet pa pengesa.

‘‘Maturë këtë vit do të ketë , ne këto dy vite shkaku i covid-19 nuk kemi pasur mirëpo qeveria duhej të gjente zjidhje se si të organizohej matura shtetërore.

Kjo gjeneratë kanë disa përparsi sepse nuk kanë humbur orë, gjitha janë zhvilluar me prezencë fizike jo si ato që ishin online.

Ne si qendra e provimeve shtetërore kemi zgjidhje për gjithë maturantët që do ti notojmë, dhe asnjë nuk do ngelet i dëmtuar nga ky proces” – deklaroi Elizabeta Naumovska nga Qendra për provime shtetërore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Biden synon t’i dërgojë një mesazh Kinës ndërsa viziton Korenë e Jugut, Japoninë

Story i radhës

Vendet e G7-ës thirrje urgjente për rregullimin e kriptomonedhave

Të fundit nga