Kështu duket Markhalivka një ditë pas goditjes së sulmeve ajrore

Të paktën gjashtë persona përfshirë një fëmijë u vranë në një sulm ajror rus në një fshat rural në rajonin e Kievit të premten, sipas zyrtarëve ukrainas.

Duke shkruar dje në Facebook, policia tha se dy të rritur dhe dy fëmijë të tjerë u shtruan gjithashtu në spital në granatimet në fshatin Markhalivka, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Rreth 10 km (6 milje) nga periferia e kryeqytetit Kiev.

Image

Markhalivka

Pamjet tregojnë rrënojat në vendngjarje sot teksa banorët nisën të pastrojnë rrënojat.

Image

Markhalivka

Image

Markhalivka

Image

Markhalivka

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lojtari i Shkupit: Shkojmë për tre pikët e radhës

Story i radhës

Скоро 15 милиони денари за една недела завршија  кај играчите благодарение на СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР  и МИНИ ЏЕК ПОТ

Të fundit nga