Kërkesat e Zelenskyt ndaj liderëve perëndimorë

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, ka bërë sërish thirrje për mbështetje të Ukrainës, pas sulmeve të vazhdueshme nga ana e Rusisë.

“E ardhmja e Europës po vendoset nga rezistenca e Ukrainës”, është shprehur Zenensky.

Ai ka kërkuar që liderët perëndimorë t’i dërgojnë aeroplan ushtarak.

Ndër të tjera presidenti ukrainas ka kërkuar gjithashtu bojkot të naftës dhe eksporteve ruse.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Kosova merr pjesë në dy turne ndërkombëtar të boksit dhe në Kampionatin Evropian U-22

Story i radhës

Lufta e Ukrainës fton kujtesën për të mos e harruar Luftën e Kosovës

Të fundit nga