Kërcënimi i Veliajt ndaj FSHF, Kraja: Jetojmë në një realitet diktatorial, akti i Kryebashkiaku terrorist

Ndërhyrja e politikës, shpërthimi në banesën e Armand Dukës dhe situata shumë e ndezur nga ndërhyrjet e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt në garën për kreun e FSHF, ka sjellë reagime të shumta në vend.

Së fundmi anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Akil Kraja në një intervistë për Ora News, për gazetaren Siklajda Shorja, është shprehur se politika nuk ka pse të përfshihet në sport, ndërsa shton se nuk është hera e parë që Veliaj përdor një gjuhë të tillë.

Akil Kraja: Nuk është herra e parë që Veliaj  përdor fjalë që nuk i shkojnë për shtat një kryetari të Bashkisë. Politika nuk ka pse të përfshihet në sport, është një moment kritik. Është një mendësi diktatoriale në sensin që gjithçka duhet të jetë në kontrollin  e një force politike, në këtë rast rilindja. Politika duke u përshirë në sport bën një gabim të jashtëzakonshëm sepse vret atë që quhet dhe baza e një shoqërie të shëndetshme.

Ndërhyrja e politikës, shpërthimi në banesën e Armand Dukës dhe situata shumë e ndezur nga ndërhyrjet e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt në garën për kreun e FSHF, ka sjellë reagime të shumta në vend.

Së fundmi anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Akil Kraja në një intervistë për Ora News, për gazetaren Siklajda Shorja, është shprehur se politika nuk ka pse të përfshihet në sport, ndërsa shton se nuk është hera e parë që Veliaj përdor një gjuhë të tillë.

Akil Kraja: Nuk është herra e parë që Veliaj  përdor fjalë që nuk i shkojnë për shtat një kryetari të Bashkisë. Politika nuk ka pse të përfshihet në sport, është një moment kritik. Është një mendësi diktatoriale në sensin që gjithçka duhet të jetë në kontrollin  e një force politike, në këtë rast rilindja. Politika duke u përshirë në sport bën një gabim të jashtëzakonshëm sepse vret atë që quhet dhe baza e një shoqërie të shëndetshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Во штипското Инфективно одделение има уште два слободни болнички кревети

Story i radhës

Foto e rrallë e Prishtinës së Fadil Vokrrit me trajner e famshëm hungarez  

Të fundit nga