KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës për nesër në këto komuna

KEDS ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Komunën e Ferizajt dhe Lipjanit.

Ndërprerjet do të bëhen për shkak të punimeve në rrjet.

Njoftimi i KEDS’it:

Arsyeja: Punime nga palët e treta.

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

09.02.2022

Punime nga palët e treta

Ferizaj

1.

Nga TS 110/35/10kV Lipjan do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS Mustaf Gashi (kodi: 41000006350) prej ores 10:00 deri në ora 13:00

Vendet: Pjesë e rrugës Hajredin Bajrami, Pjetër Bogdani, Mbretëresha Teutë

Arsyeja: ndërrimi i panelit TU në TS-in ekzistues, sipas PEE.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Jeta do të të trajtojë gjithmonë ashtu siç trajton nënën tënde!

Story i radhës

Polygon’s USD 450M Boost, Inflows in Bitcoin Grow, ETH Still Sees Outflows + More News

Të fundit nga