KEDS: Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

KEDS-i ka njoftuar se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa komuna.

Kjo sipas KEDS’it, për shkak të punimeve në rrjet të cilat janë të domosdoshme për siguri të sistemit.

Njoftimi i plotë:

15.02.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Pejë

1.

NS 110/10 kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gremniku (kodi: 52000011) prej orës 11:00-11:15 dhe ne ora 14:45-15:00

Vendet: Fshatrat: Dollc, Gremnik, Kpuz, Perlina, Perqevë, Qeskovë, Qupevë, Qupevë e Ulët, Qupevë e Epërme, Rastok (një pjesë), Sferkë, Sferkë e Gashit dhe Volljakë.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punes pa tension, manipulim me ndarsa TM.

2.

NS 110/10 kV Klina do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Kpuzë Lumaj (kodi: 52000011023) prej orës 11:00-15:00

Vendet: Lagja Kpuzë Lumaj.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndrrimi i transformatorit energjetik të mbingarkuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tabaku zbulon shkeljet te inceneratorët: Skemë pastrimi parash dhe pagesa që kanë shkuar në duart e zyrtarëve

Story i radhës

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: Gjashtë humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri

Të fundit nga

Jep dorëheqje Rrahman!

Greva në arsim e zgjatur për pesë javë përfundoi pa asnjë rezultat për mësimdhënësit; nxënësit humbën

AlbanianMacedonianEnglish