Kastrioti përballet me Graçanicën në garat evropiane 

Një short interesant në rrethin e parë të Kupës së EHF-it në hendboll. 

Skuadra me renome Kastrioti i Ferizajt, do të përballet me Graçanicën e Bosnjës dhe Hercegovinës.

Ferizajasit pritet të përforcohen edhe më shumë me hendbollistë dhe të janë gati për sfidën me klubin boshnjak.

Rrethi i parë

KH Kastrioti (KOS) – Gracanica (BIH)
HC Dragunas Klaipeda (LTU) – HC Dinamo Pançeva (SRB)
HC Berchem (LUX) – Drenth Groep Hurry-up (NED)
A.C. Diomidis Argous (GRE) – HC Fivers WAT Margeten (AUT)
Maccabi Rishon-Le-Zion (ISR) – Slovenj Gradec (SLO)
HC Dukla Praha (CZE) – SPD Radnicki Kragujevc (SRB)
Raimond Sassari (ITA) – SSV Brixen (ITA)
Izmir BSB SK (TUR) – HC Robe Zubri (CZE) 
IBV Vestmannaeyjar (ISL) – Holon HC (ISR)
A.E.S.H Pylea (GRE) – Apoel HC (CYP)
Spor Toto SK (TUR) – HB Dudelange (LUX)
HC Tallinn (EST) – TJ Sokol Nove Veseli (CZE)
HC Linz AG (AUT) – RK Izvidac (BIH)

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Monza “hedh grepat” për mesfushorin e Romës

Story i radhës

Trefishohen rastet me koronavirus në të gjithë Evropën

Të fundit nga