Kaplohet nga zjarri ambasada ruse në Filipine, evakuohen punonjësit

Një zjarr i madh shpërtheu në ambasadën ruse në kryeqytetin e Filipineve, duke shkaktuar evakuimin e punonjësve dhe familjeve të tyre, por duke mos shkaktuar lëndime, thanë të shtunën autoritetet ruse dhe filipinase.

Hetuesit po përpiqeshin të përcaktonin shkakun e zjarrit prej disa orësh, i cili filloi në katin e dytë të ambasadës në rrethin financiar të qytetit Makati në Manila metropolitane të premten mbrëma.

Ai shkaktoi më shumë se dy milionë dollarë dëme, tha Byroja Filipine e Mbrojtjes nga Zjarri.

Më shumë se një duzinë zjarrfikëse ndihmuan në shuarjen e flakëve në fshatin e pasur dhe të mbrojtur fort Dasmarinas, ku ndodhen disa ambasada dhe rezidenca diplomatike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Osmani: Historianët të mos komentojnë çështje politike, politikanët të mos komentojnë çështje historike

Story i radhës

Ronela Hajati bën diferencën në renditje, për herë të parë kënga jonë në “Eurovision” po bën namin

Të fundit nga