Kahn konfirmon një takim me Raiolën, arsyeja?

Pasi u shërua nga problemet shëndetësore që e mbajtën të shtruar në spitalin e Milanos, Mino Raiola vazhdoi turneun e takimeve me klubet që kanë shfaqur interes për një nga klientët e tij. Erling Haaland , guri i madh filozofik i tregut pas Mbappé , rrëmben gjithë vëmendjen. Por ai nuk është i vetmi.

Gjithashtu midis portofolit të agjentëve të Mbretit Midas janë Noussair Mazraoui dhe Ryan Gravenberch. I pari është tërheqëse për daljen në qershor, dhe i dyti, për projeksionin e tij të pakufizuar.

“Po, ashtu është, unë isha në Monako (ku Raiola ka zyrën e tij).

Por kam qenë edhe në Londër këtë javë, udhëtoj shumë në Evropë. Është krejt normale të takosh një ose tjetrin këshilltar lojtarësh. Ata do ta kuptojnë që unë nuk do të flas publikisht për përmbajtjen e këtyre bisedave” , ka konfirmuar për Sky Sports CEO i skuadrës bavareze, Oliver Kahn , duke luajtur gabimin.

Largimi i mundshëm i Tolisso si lojtar i lirë i nxit bavarezët të gjejnë një mesfushor, kështu që gjithçka tregon për Gravenberch si një objektiv të madh. Edhe pse, kur u pyet, Haaland e hodhi poshtë çështjen: “Ai është një lojtar që luan për Borussia Dortmund dhe është i dëmtuar për momentin. Gjithmonë e kam theksuar se nuk më pëlqen të flas për lojtarë nga klube të tjera”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Depresioni mund të shkaktohet nga mungesa e një vitamine

Story i radhës

Iseni kërkon fitore me Strugën: Na pret një ndeshje shumë e vështirë

Të fundit nga