Kaevski beson se për 6 muaj do të zgjidhin kontestin me Bullgarinë

Deputeti nga radhët e LSDM-së, Darko Kaevski thotë se në 6 muajt e ardhshëm do të zgjedhin kontestin me Bullgarinë.

Sipas tij, do të ruhen edhe linjat e kuqe dhe dinjiteti.

“Ajo që ndodhi gjatë kësaj jave në Shkup dhe Sofje është një hap drejt debllokimit dhe besoj se me një hap të sinqertë dhe me qasje të hapur dhe publike kontestet e hapurame Bullgarinë mund të zgjidhen dhe të debllokohet procesi i bisedimeve mes BE-së dhe Maqedonisë”, u shpreh Kaevski në emisionin “Top tema”.

Kujtojmë se më 18 janar Kiril Petkov ishte për vizitë në Shkup, ndërsa gjatë këtyre ditëve dy qeveritë kishin mbledhje të përbashkët në Shkup./

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski-Gir: Duhet përshëndetur “energjia e re për bashkëpunim” mes Shkupit dhe Sofjes

Story i radhës

Grubi: Periudha e izolimit nga 10 ulet në 7 ditë, mësimi nis me 1 Shkurt

Të fundit nga