Jeremie Boga transferohet te Atalanta

Atalanta ka njoftuar se anësori i Bregut të Fildishtë, Jeremie Boga, i është bashkuar zyrtarisht klubit në një transferim të përhershëm.

Skuadra e Bergamos do të paguajë 18 milionë euro për anësorin 25-vjeçar gjatë verës, me lojtarin që do t’i bashkohet klubit në një marrëveshje huazimi me detyrimin për të blerë klauzolën e bashkangjitur.

Lëvizja ishte parashikuar për një kohë tani, por gjërat shkuan të qeta, duke ngritur dyshime se një marrëveshje do të përfundonte.

Boga është një sulmues i shpejtë, teknik dhe i zoti, i cili ka realizuar driblimet më të suksesshme në Serinë A në vitin kalendarik 2021.

Anësori është taktikisht fleksibil dhe mund të luajë në një sërë pozicionesh përpara.

25-vjeçari i Bregut të Fildishtë, i cili aktualisht po merr pjesë në Kupën e Kombeve të Afrikës, ka bërë 12 paraqitje këtë sezon për Sassuolon.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Jep dorëheqjen ose 60 plumba i ke në kokë o k*rvë!”/ Duka e zbulon mesazhin qe e mori pak para shpërthimit

Story i radhës

Presidenti Biden takime me udhëheqësit evropianë për rrezikun e pushtimit të Ukrainës nga Rusia

Të fundit nga