Jep dorëheqje

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar nëpër mediat italiane.

Presidenti i Ligës së Serie A, Paolo Dal Pino, ka dhënë dorëheqjen.  60 vjeçar mbajti këtë post që prej 8 janarit të vitit 2020.

Dal Pino foli rreth këtij vendimi të tij.

“Në janar u zhvendosë me familjen time në Kaliforni, ndaj është e pamundur që ta vazhdoj ta mbaj rolin e presidentit të Serisë A.

Ishte një nder për mua dhe dua të falënderoj të gjithë për dy vitet e mrekullueshme që kaluam sëbashku.

U përpoqa që të sillja inovacion dhe ndryshim dhe dua të falënderoj presidentin e federatës Gabriele Gravina me të cilin ndava punën këto vite. Ju uroj suksese të mëtejshme”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Д-р Петличковски: Скринингот на учениците за ковид-19 ќе биде со брзи тестови

Story i radhës

Test/ Ajo çfarë ju shihni tregon se kush jeni në të vërtetë

Të fundit nga