Ja çfarë na bën më tërheqës përveç pamjes së jashtme!

Jeni të lumtur

Lumturia dhe entuziazmi mund të shihen dhe ndihen në shikim të parë dhe njerëzit tërhiqen nga kjo. Ne i duam ata që përhapin entuziazmin dhe humorin e tyre të mirë. Një buzëqeshje bën mrekulli për pamjen tuaj të përgjithshme dhe njerëzit përreth jush. Pra, nëse jeni lloji i personit që gjithmonë ka një buzëqeshje në fytyrën e tij, ju ndoshta jeni më tërheqës sesa mendoni

Keni vetëbesim

Njerëzit na gjykojnë në momentin kur futemi në një dhomë dhe truri vendos nëse ne tërhiqemi nga dikush për disa sekonda. Gjëja më e bukur që mund të vishni është besimi. Kur dukeni sikur e dini se ku po shkoni, njerëzit do t’ju admirojnë. Niveli juaj i besimit në atë se kush jeni është diçka që njerëzit e shohin si të parezistueshme.

Keni një sens të mirë humori

Kur dy njerëz janë duke qeshur me të njëjtën shaka, kjo do të thotë se ndajnë të njëjtin këndvështrim. Është më e lehtë për njerëzit t’ju pëlqejnë nëse mund t’i bëni të qeshin, pasi mund t’i bëni të ndihen më të qetë rreth jush. Vetëm sigurohuni që shakatë tuaja të jenë me shije. Ndërsa është qesharake për disa, humori i tepërt shpesh mund të perceptohet si i pakëndshëm.

Jeni një person i sjellshëm

Disa tipare të personalitetit reflektohen në shprehjet tona të fytyrës dhe mirësia është njëra prej tyre. Sytë janë dritare për shpirtrat tanë. Sigurisht, jo gjithmonë mund të themi se dikush është i sjellshëm vetëm duke parë fytyrën e tyre. Kjo është më shumë një ndjesi sesa një fakt shkencor. Sidoqoftë, të qenit person i mirë mund të bëjë që njerëzit t’ju perceptojnë si më tërheqës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

SHBA-ja ndalon një anije nga Irani që transportonte materiale për eksplozivë

Story i radhës

Voska Sport i nis vrullshëm miqësoret, fiton 9:0

Të fundit nga