Italia triumfon ndaj Ukrainës

Italia ka shënuar fitore të madhe ndaj Ukrainës me rezultat 2:1, në takimin e xhiros së gjashtë të Grupit C të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. 

Tre pikë të mundimshme por të ëmbla për Italinë

Për Italinë. shënuan Frattesi (12′ e 29′) dhe për Ukrainën shënoi Yarmolenko (41′).

Fitorja e madhe për Italinë.

Anglia kryeson me 13 pikë në Grupin C duke lënë pas Italinë me 7 e Ukrainën po ashtu me 7 pikë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pentagoni: Takimi Putin-Kim do të përqendrohet në negociatat e armëve

Story i radhës

U sulmua me shkopa bejsbolli nga Rrajat, flet Maja: Sot mund të ishim të vdekur

Të fundit nga