Inceneratorët/ Meta: Do ndërtojmë Komitet Transparence për aferën korruptive

Presidenti Ilir Meta deklaroi se do të ndërmarrë një nismë për ngritjen e një komiteti për të sqaruar deri në fund aferën sipas tij të inceneratorëve.

Sipas Ilir Metes ky komitet do të përbëhet me ekspertë të evazionit fiskal dhe të ligjit në mënyrë që të bëhet transparencë për aferën e Inceneratorëve.

“Unë do të nis një komitet për zbardhjen sa më të parë të aferës së inceneratorëve. Nuk ka bërë asgjë më shumë mafia në Siçili sesa qeveria në këtë aferë.

Do të mbledh ekspertët më të mirë që ta sqarojnë tamam këtë aferë. Përfituesit më të mëdhenj janë Rama dhe jo Stela, Zoto apo Mërtiri”, tha Meta.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjykata merr vendim për 14 nga të arrestuarit në aksionin e doganës në Morinë

Story i radhës

Agim Ramadani luftonte në Koshare e disa bënin qejf në “Rogner”!

Të fundit nga