Immobile golashënuesi më i mirë në histori të Lazios në Serie A

Ciro Immobile ka shkruar historinë sonte me fanellën e Lazio.

Sulmuesi italian, Immobile është tani golashënuesi më i mirë në histori të Lazio, pas golit të shënuar ndaj Venezia,

32 vjeçari po vazhdon t’i lë gjurmët e tij në Romë, dhe tani është golashënuesi më i mirë në histori të klubit të Lazio.

Ai ka shënuar 144 gola për Lazio në Serie A. Kësisoj ai theu rekordin e Silvio Piola.

Immobile veç ishte golashënuesi më i mirë në histori të Lazio nëse do të numëroheshin të gjitha kompeticionet.

Por, ai sonte vendosi vulën edhe për regjistrat në Serie A.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pep Guardiola flet pas barazimit ndaj Crystal Palace

Story i radhës

Disa fakte psikologjike me të cilat mund ta njihni veten më mirë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish