Iku nga lufta në Ukrainë e lindi në Çair, ministri Sali viziton lehonën

Oksana nga Ukraina solli në jetë vajzë me peshë 3.890 kg dhe të gjatë 54 cm.

Nëna Oksana dhe e porsalindura janë në gjendje të mirë. Ekipi i gjinekologëve, pediatërve dhe infermierëve kujdesen për ta dhe ata janë në duar të sigurta.

Në bashkëbisedimin me Oksanën, ajo më njoftoi se është e kënaqur me shërbimin shëndetësor dhe se po ndihet mirë.

I urova shëndet dhe çaste të lumtura në jetë.

Story i mëparshëm

Tjetër përplasje Rusi-Kinë? Mediat e Moskës zbulojnë se Pekini ka refuzuar…

Story i radhës

Këto janë vendimet e mbledhjes së 25-të të Qeverisë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish