I nxehti ‘mbërthen’ Maqedoninë, sa do të jenë temperaturat

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPH) njofton se nga dita e enjte deri të dielën vendi jonë do të jetë nën ndikimin e një vale të nxehtë dhe pjesa më e madhe e vendit do të jetë në zonën portokalli. Sipas DPH-së temperaturat ditore do të rriten në mbi 40 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë këtyre ditëve temperaturat do të jetë rreth 40 gradë Celsiusë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çka ndodhë nëse nuk ndryshohet Kushtetuta e RMV-së? Përgjigjet Varhey

Story i radhës

Lojtari i Vllaznisë u tregon boshnjakëve “thembrën e Akilit” të Tiranës

Të fundit nga