“I dashuri im bën seks vetëm kur ai do, unë gjithmonë mbetem e pakënaqur”

E dashur Deidre: I dashuri im interesohet për seks vetëm kur i përshtatet.

Më duket sikur kam provuar gjithçka për të rindezur shkëndijën mes nesh, por ne vetëm bëhemi intimë në kushtet e tij dhe edhe atëherë ndihemi të shkëputur.

Unë jam një grua 27 vjeç, i dashuri im është 30 dhe ne kemi qenë së bashku për pesë vjet.

Jeta jonë seksuale dikur ishte e mahnitshme, megjithatë gjatë viteve të fundit gjërat janë bërë bajate.

Ndërsa dëshira ime për seks nuk është lëkundur, i dashuri im gradualisht është bërë gjithnjë e më pak i interesuar.

Këto ditë, sa herë që përpiqem të afrohem me të, ai thjesht i shmanget ose pretendon se është i lodhur dhe jo në humor.

Ne shpesh kalojmë javë pa bërë seks deri në ditën e çuditshme që ai vendos se e dëshiron atë. Edhe atëherë ai kujdeset vetëm për veten dhe unë kam mbetur e pakënaqur.

Jam përpjekur të flas me të për këtë, por ai refuzon të pranojë se ka ndonjë gjë të gabuar.

Si ta rregulloj këtë?

Deidre thotë: Nuk është për t’u habitur që ndiheni keq.

Burrat mund të largohen nga intimiteti për shumë arsye, shpesh të shkaktuara nga stresi ose ankthi.

Provoni të flisni përsëri me të dhe kërkoni që ai të tregohet për çdo shqetësim që ka.

Mungesa e interesit të tij për kënaqësinë tuaj duhet të adresohet.

Nëse ai është i gatshëm të marrë ndihmë, provoni disa këshilla për seksin dhe marrëdhëniet, nëse jo, mund t’ju duhet të merrni një vendim të vështirë.

Story i mëparshëm

Basha: Sulmi terrorist i Banjskës me skenar të njëjtë, sikur i ai Krimesë

Story i radhës

Kjo është mrekullia e Shkëndijës së Tetovës

Të fundit nga