Hyseni pret në takim ambasadorin e OSBE-së, flasin për komunitetet jo shumicë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka pritur të hënën në takim ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Michael Devenport.

Në takim, Hyseni dhe ambasadori Devenport, kanë diskutuar për punën dhe angazhimin si qeverisje lokale.

“Në takimin me ambasadorin e OSBE në Kosovë Michael Devenport diskutuam për punën dhe angazhimin si qeverisje lokale

. Puna me komunitetet jo shumicë ishte tema kryesore dhe vizita kishte për qëllim edhe vlerësimin pozitiv për këtë angazhim”, ka thënë kreu i Gjilanit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rrëshqitjet e dherave në Filipine, shuhen shpresat për të mbijetuar, shkon në 68 numri i viktimave

Story i radhës

Mercedes dhe BMW ofrojnë abonime me pagesë për veçoritë që doni t’i shtoni në veturën tuaj

Të fundit nga