Humbja e dy penalltive, Fonseca reagon ashpër: S’duhet të ndodh kurrë më

1 minut lexim

Trajneri i Milanit, Paulo Fonseca, ishte i zemëruar në konferencë për shtyp pas ndeshjes së humbur 2-1 kundër Fiorentinës dhe këmbënguli që Christian Pulisic duhet të ekzekutonte goditjet e penalltisë për kuqezinjtë.

Milani pësoi një humbje 2-1 në Firence të dielën mbrëma, duke parë portierin toskan David De Gea që priti dy penallti. Ai mbrojti penalltinë e Theo Hernandez në pjesën e parë dhe Tammy Abraham në pjesën e dytë.

Lojtarët e Milanit vendosën të ndryshojnë ekzekutuesin e caktuar të goditjes së penalltisë, duke pasur parasysh se është Pulisic ai që zakonisht i godet ato.

“Sigurisht që jam i mërzitur që lojtarët ndryshuan ekzekutuesin e penalltisë. Christian Pulisic duhet të ekzekutojë penalltitë. Nuk duhet të ndodhë më kurrë, dhe u thashë lojtarëve”, ka thënë Fonseca.

.Milani ndodhet në vendin e 6-të në tabelën e Serie A, me 11 pikë, pesë më poshtë liderit Napoli.

Ndeshja e tyre e radhës në ligë pas pushimit ndërkombëtar është kundër Udineses në San Siro më 19 tetor.

Burimi: botasot.info

Story i mëparshëm

Si ta shikoni NASA-n të lëshojë anijen më të madhe kozmike drejt hënës oqeanike të Jupiterit

Story i radhës

Kryeministri i Serbisë Vuçeviq për vizitë në vend, është paralajmëruar nënshkrimi i memorandumit për bashkëpunim në energjetikë