Horoskopi javor për periudhën nga 07 – 14 mars

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme,.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Keni aftësinë për të qenë të suksesshëm, por kujdes me paratë tuaja. Keni vendosur një objektiv që ta arrini me çdo kusht, por bëni kujdes sepse mund të pengoheni në mënyrë të papritur.

Dashuria: Ndjeshmëria juaj po rritet. Tregoni durim ndaj partnerit. Dëgjo zemrën tënde. Mos lejoni që emocionet të dominojnë nëse doni të merrni pëlqimin që meritoni. Mund të përfshiheni aq shumë në procesin e të menduarit analitik sa do të harroni se forca e vërtetë qëndron në intuitën dhe ndjeshmërinë tuaj. Nëse vendosni të udhëtoni së bashku – do ta shijoni pa masë. Nëse mund të ndryshoni këndvështrimin tuaj deri diku, mund të shihni një pamje krejtësisht të ndryshme që do t’ju pëlqejë më shumë. Për deshët e lirë – e filloni aventurën që gjithmonë e keni dashur, por e shtyni – kurrë nuk i dihet se çfarë lloj përvoje mund të përjetoni.

Shëndeti: Nëse ndjeni probleme shëndetësore, mos i neglizhoni, kërkoni një zgjidhje. Nëse vuani nga pagjumësia dhe nervozizmi, përdorni qetësues bimor.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Aftësia juaj për të ndarë kohën tuaj siç duhet do t’ju sjellë përfitime dhe njohje të mëdha. Nënshkruani dokumentet financiare të përgatitura tashmë. Kaosi dhe joefikasiteti janë dy situata që duhet të përpiqeni t’i shmangni me çdo kusht.

Dashuria: Ndoshta do të ishte më mirë të ngadalësoni ritmin në vend që të nxitoni, sepse nuk dëshironi të hidheni shpejt në një marrëdhënie dhe më pas të kuptoni se keni gabuar. Jo gjithmonë duhet të planifikoni gjithçka, por kënaquni me spontanitetin. Jini të durueshëm, sepse përndryshe rrezikoni të përkeqësoni marrëdhëniet me njerëzit e dashur. Falë konfigurimit aktual astral, ndoshta do të ketë një tendencë në rritje për të mos lëvizur në drejtimin e duhur drejt asgjëje. Për demat e zënë – ndoshta mund të organizoni me partnerin tuaj që të dilni diku ku nuk keni qenë kurrë, por gjithmonë keni dashur të shkoni. Vlerësoni veprimet tuaja nga e kaluara jo shumë e largët dhe nëse është e nevojshme – kërkoni falje partnerit dhe kujtdo me të cilin nuk keni trajtuar mirë.

Shëndeti: Jeni të tensionuar dhe nervozë. Do t’ju pëlqente të shkoni në natyrë – organizoni një udhëtim me të dashurit tuaj dhe mbushni bateritë në mënyrën që ju pëlqen më shumë.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Ju kënaqeni me suksesin në biznes, por është mirë të vlerësoni realisht situatën në të cilën ndodheni. Ndryshimet që po shqyrtoni do t’ju lejojnë të përfundoni detyrat që keni filluar shumë kohë më parë. Ju dëshironi të arrini qëllimet tuaja, por vazhdimisht do të ndesheni me kokëfortësinë e kolegëve tuaj.

Dashuria: Pavarësisht ndjenjave, mund të prisni ndryshime pozitive që garantojnë sukses emocional. Është koha për të forcuar veten me durim. Ju mund ta gjeni veten në një humor thellësisht të zhytur në mendime filozofike, duke kujtuar ngjarje dhe biseda të ndryshme në përpjekje për të arritur në fund të dilemës. Nuk është koha e duhur për të udhëtuar me partnerin, ndaj sugjeroni të shkoni në kinema, teatër ose restorant. Lërini të kuptojë se ju mendoni për të, se jeni aty për gjithçka që ai ka nevojë. Jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur. Binjakët e lirë – do të takoni njerëz që do të insistojnë t’ju njohin.

Shëndeti: Ju kujdeseni për veten në heshtje, mendja kërkon stimulim, por edhe shpirti e trupi juaj kërkojnë të vendosin ekuilibrin dhe të gjejnë mënyrën optimale për të funksionuar.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Do të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura në nivel personal, gjë që sjell edhe siguri në të ardhmen tuaj si profesionist. Qëllimet dhe ëndrrat tuaja financiare kërkojnë fokus. Me energjinë astrale e të menjëhershme, një hap i madh mund t’ju sjellë më afër qëllimeve dhe planeve tuaja të dëshiruara.

Dashuria: Jeni bindës dhe arrini t’u impononi të tjerëve mendimin tuaj. Energjitë astrale do t’ju ndihmojnë që të jeni më të durueshëm. Së shpejti do të keni një rritje të vetëbesimit që ju bën mjaft të disponuar dhe vërtetë të relaksuar me të tjerët. Vlerësimi i duhur do t’ju ndihmojë të nxirrni përfundimet e duhura dhe të merrni masat e nevojshme. Tani është koha për të bërë ndryshime që do t’ju sjellin një avantazh të mirë dhe paqe mendore për ditët në vijim. Vështirësitë e mundshme me partnerin do ju shqetësojnë për pak kohë, por do t’i kaloni lehtësisht. Flisni hapur për gjithçka! Kjo është mënyra e vetme për t’i zgjidhur ato.

Shëndeti: Jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë. Mos u bëni dembel, merruni me fitnes dhe praktikoni disiplina të dobishme.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Tani nuk është koha për vendime të rëndësishme financiare, por tregoni qetësi dhe durim. Progres shpërblyes do të kenë ata që janë të përfshirë në tregti. Përpjekjet tuaja janë të suksesshme dhe do t’ju sjellin njohje dhe të ardhura të mëdha.

Dashuria: Shpesh jeni të prirur të harroni se impulsiviteti juaj ndonjëherë është i paarsyeshëm dhe traumatizon të tjerët. Nuk do jeni në humor të mirë gjatë kësaj periudhe dhe do e keni të vështirë të ngjallni ndonjë entuziazëm për atë që do të vijë. Vlerësoni jo vetëm ndjenjat tuaja, por edhe sjelljen tuaj. Mos e ofendoni partnerin dhe mos e kritikoni pa arsye, por mbështeteni. Do të habiteni nga rezultati. Luanët e lirë – do të mund të arrini një lloj marrëveshjeje me veten se si do të dëshironit të vazhdoni me planet tuaja të ardhshme. Mos u habitni nëse takimi i planifikuar nuk shkon ashtu siç e imagjinoni.

Shëndeti: Shmangni trafikun e rënduar dhe bëni kujdes kur vozitni. Është koha e duhur për të filluar ushtrimet – shkoni në palestër, pasi e keni planifikuar prej kohësh.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Puna që po bëni nuk do të jetë shumë e suksesshme. Planet tuaja do pësojnë ndryshime të mëdha, ose nuk do t’i realizoni fare. Sidoqoftë, lumturia së shpejti do të kthehet, thjesht jini të durueshëm. Mos u përpiqni të shkëlqeni me njohuri para atyre që kanë më shumë përvojë se ju.

Dashuria: Aspekti aktual planetar mund t’ju gjejë në humor të mirë. Gjeni kohë dhe durim dhe mendoni të pasuroheni me njohuri të reja për të mbështetur gjendjen tuaj shpirtërore dhe intelektuale. Nëse e teproni me dëshirën për të arritur rregullin apo përpikërinë, vetëm sa do të komplikoni marrëdhëniet me njerëzit që ju rrethojnë dhe veçanërisht me partnerin. Rreshtimi planetar ju jep shumë hapësirë për ndryshim dhe transformim. Problemet me të dashurit tuaj janë një mundësi reale dhe do t’i zgjidhni nëse reagoni vetëm pas një analize të hollësishme. Virgjëresha të lira – mblidhni guxim dhe ftoni simpatinë në takim. Më e keqja që mund të ndodhë është t’ju refuzojë, por ju vazhdoni me përpjekjet tuaja.

Shëndeti: Ndiheni mirë, por ulje-ngritjet emocionale mund të çojnë në humbje të energjisë, ndaj përpiquni të pushoni dhe relaksoheni mjaftueshëm.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Suksesi i biznesit tuaj është i garantuar nëse nuk bëni gabime nga pakujdesia. Ky cikël do t’ju sjellë mirëqenie materiale. Vlerësoni atë që keni arritur. Bëni plane të reja. Mos u dorëzoni ndaj sugjerimeve të pamenduara.

Dashuria: Bisedoni me partnerin tuaj me ton të qetë dhe emocione të përmbajtura. Jini praktik dhe me takt në komunikim. Nëse keni kohë për të udhëtuar, përfitoni nga rasti – bëni partnerin tuaj të lumtur të paktën me një udhëtim në fundjavë. Mendoni se si t’i bëni ndryshimet e nevojshme në jetën tuaj të shkojnë pa probleme. Peshoret e lira – së shpejti mund të prisni njohje të reja, njëra prej të cilave do të jetë pak më ndryshe, ndaj hapni sytë hapur.

Shëndeti: Intuita juaj është më e fortë gjatë kësaj periudhe, ndaj mos e injoroni kur ju paralajmëron për dëmtimin e disa zakoneve dhe ushqimeve jo të shëndetshme. Dëgjoni trupin tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Prisni fitime të mira. Një udhëtim juaji do të jetë i suksesshëm. Planet e bëra gjatë kësaj jave do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Ju keni aftësinë për të qenë të suksesshëm në përpjekjet e pavarura, ndaj mos i neglizhoni ato.

Dashuria: Pajtohu me partnerin edhe nëse është ai ka gabuar. Do ta shihni që do ta vlerësojë, ndaj do t’i kushtojë edhe më shumë vëmendje ndjenjave dhe nevojave tuaja. Konfigurimi qiellor ju inkurajon të flisni për ndjenjat tuaja. Ndryshimet pozitive janë të mundshme nëse konkretizoni veprimet tuaja dhe bëni kujdes kur zgjidhni fjalët. Yjet po ju kërkojnë që të mos tundoheni për të filluar njohje të reja në nivel personal. Bëhu i guximshëm. Mos ndani menjëherë gëzimet tuaja me fqinjët tuaj, sepse ata janë ziliqarë. Akrepat e lirë – momenti ideal është të lëshoni topin dhe t’i jepni partnerit tuaj një shans të dytë.

Shëndeti: Tensioni dhe nervozizmi shoqërohen me probleme të vogla shëndetësore, të cilat do të kalojnë nëse arrini të largoni energjitë negative përmes çdo gjëje që ju qetëson dhe relakson.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Kujdes në veprimet tuaja dhe do të arrini sukses të madh. Planet tuaja mund të kenë nevojë për ristrukturim. Do të merrni një ofertë befasuese, por duhet të keni kujdes me paratë.

Dashuria: Mund të bëni të gjitha llojet e lojërave në përpjekje për të mashtruar ndjenjat tuaja, por nuk do t’ia dilni. Rrethanat eventuale do t’ju detyrojnë t’u përmbaheni parimeve tuaja, por në këtë pikë mund të mos keni sukses, ndaj tregohuni më të matur. Dëshironi të rishikoni mendimet dhe dëshirat e njerëzve tuaj të dashur, por nuk mund ta bëni këtë. Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të ndryshoni segmente të caktuara të jetës suaj. Nëse është e mundur, shkoni në një udhëtim me partnerin tuaj dhe përpiquni të bashkoni të bukurën dhe të dobishmen. Sa më shumë të zgjeroni të gjitha aspektet e jetës suaj mendore dhe emocionale, aq më mirë.

Shëndeti: Jeni të ndjeshëm gjatë kësaj periudhe, mund të reagoni ndaj ndryshimeve të motit, mund të aktivizohen alergjitë dhe çrregullime të tjera kronike. Kujdesuni për veten, me dashuri dhe butësi.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Çfarëdo që vendosni të bëni, planet tuaja ndryshojnë, veçanërisht nëse vendosni të bëni diçka të pazakontë. Megjithatë, gjithçka që filloni në fund ju sjell përfitime dhe të ardhura, si dhe njohje.

Dashuria: Mos hyni në mosmarrëveshje me partnerin tuaj vetëm sepse jeni të padurueshëm. Po ndërmerrni hapa të gabuar për shkak të shpërqendrimit, por edhe për shkak të emocioneve e urgjencës, ndaj merrni kritika të merituara. Keni tendencë të fshihni emocionet e vërteta, por së shpejti do të dëshironi të shprehni gjithçka që ndjeni. Kur të vijë ai moment – mos u trembni, shkoni me partnerin tuaj në fundjavë larg vendbanimit tuaj. Energjia e tanishme astrale ju inkurajon të mendoni për të ardhmen tuaj të përbashkët. Shpërndani siç duhet energjinë për të shmangur mbingarkesat. Bricjapët e lirë – momenti ju lejon të takoni njerëz me të cilët mund të arrini një triumf të papritur emocional.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe keni energji të mjaftueshme për gjithçka që keni përpara. Riorganizoni rutinën tuaj të përditshme për të përfshirë segmente të barabarta aktivitetesh, argëtimi dhe rekreacioni.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Mos kini frikë të investoni para në një investim që mendoni se ia vlen. Ju duhet ta vlerësoni situatën në mënyrën tuaj, mos lejoni që dikush t’ju nxitojë për të bërë një lëvizje përpara se të jeni gati.

Dashuria: Mos u nevrikosni nëse të tjerët arrijnë t’ju provokojnë lehtësisht. Jeni larg harmonisë që po përpiqeni të arrini prej ditësh. Jini të kujdesshëm dhe mos nxitoni. Përpjekjet tuaja janë të suksesshme nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime të mëdha që nuk mund t’i përmbushni. Nuk ka kohë për ndryshime, ndonëse ndryshimet do t’ju pëlqejë. Tani është koha për të ndërtuar plane të përbashkëta për të ardhmen me partnerin tuaj. Nëse keni plane për një udhëtim pune ose një udhëtim me miqtë – më mirë është t’i shtyni ato, sepse duhet t’i përkushtoheni të dashurit tuaj, i cili ju thotë se nuk keni kohë për të. Ujorët e lirë – ka ardhur koha që t’i përkushtoheni një hobi që e keni lënë pas dore.

Shëndeti: Zgjeroni fushën e interesave dhe aktiviteteve tuaja, jepni çdo mbështetje për trupin tuaj – përmes të ushqyerit, kujdesit, pushimit dhe aktiviteteve fizike, si dhe përmes mendimeve pozitive.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Jini të sjellshëm, simpatik dhe mos e humbisni rastin të tregoni se sa inteligjent jeni. Së shpejti do të jeni në gjendje të arrini majat dhe të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm. Organizoni mirë financat tuaja nëse planifikoni një lloj investimi.

Dashuria: Energjia planetare tani mund të jetë një faktor vendimtar në mënyrën se si i përjetoni situatat, ndaj mos bëni asnjë gjykim në këtë pikë, por prisni momentin kur do të jeni në gjendje të merrni një vendim të kënaqshëm. Ndaloni së menduari për të kaluarën, por analizoni dhe respektoni atë që keni tani, dhe më pas mendoni se çfarë doni të bëni me të ardhmen tuaj. Konfigurimi planetar i kësaj periudhe sjell të gjitha llojet e mundësive krijuese dhe frymëzuese për të bërë plane për të ardhmen me partnerin, me familjen dhe miqtë. Megjithatë, kini kujdes që të mos lëndoni askënd ose të impononi mendimin tuaj. Peshqit e lirë – së shpejti do të ndjeni nevojën që të shprehni ndjenjat tuaja para atyre që i konsideroni të rëndësishëm.

Shëndeti: Dëgjoni veten, trupin dhe intuitën tuaj. Ju e dini më së miri se çfarë duhet të shmangni, çfarë ju kënaq e kontribuon në shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe paqen mendore. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bitcoin and Ethereum Break Key Support, Altcoins Dive

Story i radhës

Ukraina dhe Rusia pritet të vazhdojnë bisedimet

Të fundit nga