Horoskopi ditor, 9 prill 2022

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të shtunën nuk do të keni shumë fat në takime që lidhen me dashurinë, por mund të ketë një rikthim nga e kaluara. Në punë duhet të bëni të qartë pozicionin tuaj, veçanërisht nëse jeni në kontakt me publikun.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Kujdes nga historitë e dashurisë të lindura në këtë periudhë. Janë tërheqëse por ka diçka që nuk shkon. Në punë, marrëdhëniet që keni krijuar gjatë muajve të fundit janë të dobishme për imazhin tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Situata është mjaft e vështirë për ata që jetojnë në një marrëdhënie të komplikuar, por zgjidhja nuk është larg. Duhet të vlerësoni me kujdes ofertat e reja të punës.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Historia e dashurisë të shtunën do të varet nga lloji i marrëdhënies që keni. Nëse lidhja juaj është e fortë, është një ditë e mirë për ta jetuar dashurinë në maksimum, nëse po kaloni një moment krize nuk duhet ta pyesni partnerin për diçka që nuk është në gjendje t’jua ofrojë. Ka ndryshime që vijnë nga ana e biznesit dhe ju e kuptoni që janë në të mirën tuaj.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Ju do të jetoni një ndër ditët më të lumtura në dashuri edhe nëse gjërat nuk kanë shkuar ashtu siç duhet. Në punë, duhet të bëni çdo gjë me vendosmëri.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Është e nevojshme të lini dyshimet që të gjeni dashurinë e vërtetë. Është pak kohë e vështirë, por mos e mundoni veten. Nëse keni një biznes, do t’ju duhet të rishikoni disa marrëveshje.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të shtunën do të dëshironi të thoni me çdo kusht atë që ndjeni. Në punë do të merrni vlerësime pasi keni kreativitet.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të jeni të qetë, shmangni keqkuptimet dhe luhatjet e humorit. Nëse duhet të lidhni një marrëveshje biznesi, me siguri do t’ju duhet të rishikoni gjithçka nga e para.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Nëse jeni beqarë, bëhuni gati për një takim, por kini kujdes. Mendohuni mirë para se të hidhni një hap. Ndërkohë bëhuni gati sepse në punë do të përballeni me një ndryshim.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Nëse nga njëra anë ndiheni pak të mërzitur në dashuri, nga ana tjetër mund të përjetoni emocione ndryshe. Nëse duhet të bëni një bisedë për punë, shtyjeni për një moment tjetër.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

E shtuna është ditë e shkëlqyer për dashurinë! Ju dëshironi të jeni të suksesshëm për një hap të ri që doni të kryeni dhe do ta arrini, por kini kujdes. Ndërsa në punë jeni të lodhur, ju duket sikur punoni shumë dhe nuk arrini asgjë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Do të ndjeni pak tronditje në dashuri për shkak të një takimi, por do të jetë i shëndetshëm. Qëndroni të qetë në punë dhe mos i merrni kritikat për keq.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E papritur,  Rusia bën këtë ndryshim në momentet e fundit

Story i radhës

Ukraina ka këto kërkesa për ndërkombëtarët

Të fundit nga