Holanda ndalon fluturimet për në Ukrainë

Linja ajrore holandeze KLM do të ndalojë “menjëherë” fluturimet për në Ukrainë,  sipas CNN.

Fluturimi i KLM i planifikuar për t’u ulur në kryeqytetin Kiev të shtunën në mbrëmje është anuluar, raportoi RTL News, duke shtuar se avionët KLM nuk do të fluturojnë më në hapësirën ajrore të Ukrainës deri në një njoftim të dytë.

“Vendimi pason këshillat e rregulluara të udhëtimit për kodimin e kuq dhe një analizë të gjerë sigurie”,  tha linja ajrore në një deklaratë, sipas RTL News.

Normalisht, KLM fluturon për në Kiev dy herë në ditë, raportoi NOS.

Më herët të shtunën, Ministria Holandeze për Punët e Jashtme u bëri thirrje të gjithë holandezëve që të largohen nga Ukraina në dritën e përkeqësimit të situatës së sigurisë në vend.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shënohet goli i parë në derbin Napoli-Inter!

Story i radhës

Trafiku i dendur në Prishtinë, Zogaj: Do ta instalojmë modelin “Parko dhe udhëto pastaj në qendër”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish