Holanda kthehet me tre pikë nga Dublini

Holanda ka shënuar fitoren e radhës në Grupin B të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

“Tulipanët” shënuan fitore me rezultat 2:1 në Dublin ndaj Republikës së Irlandës.

Për Holandën shënuan futbollistët Gakpo (19′ – nga penalltia), Weghorst (56′) dhe për irlandezët realizoi Idah (5′).

Në Grupin B Franca udhëheq me 15 pikë, pasojnë Holanda me 9, Greqia 9, Irlanda 3 dhe Gjibraltari 0 pikë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tërheqja e ujit zbulon katastrofën e përmbytjeve në Greqi

Story i radhës

“Po ku ka si ti o Shqipëria ime”, reagimi i Krasniqit pas fitores së Shqipërisë kundër Polonisë

Të fundit nga