Hiqen njerëzit e Bashës, kush janë 150 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së

Komisioni Qendror i Numërimit në një konferencë për mediat bëri me dije emrat e rinj  që do të jenë pjesë e Këshillit Kombëtar të PD. Ajo çfarë bie në sy është rikthimi i Rudina Hajdarit, anëtarësimi i djalit të ish-deputetit të ndjerë të PD Sokol Olldashi, Glauk Olldashi. Po ashtu pjesë e emrave më të votuar është edhe Myslim Murrizi.

Ditën e sotme, Albana Vokshi, bëri publike listën e re me 150 anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së, pasi u votuan një ditë më parë në Kuvendin Kombëtar të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Nga lista vihet re se janë rikthyer ‘të vjetrit’, si Rudina Hajdari, Myslim Murrizi dhe Aldo Bumçi ndërsa jashtë kanë mbetur mbështetësit e Bashës, si Ori Nebiaj, Andi Lila, Gentian Muça si dhe Fitim Zekthi.

Moderatorja Ori Nebiaj, më 25 prill kandidoi për deputete, por nuk mundi të fitonte. Nuk dihet se si do shkojë bashkimi i PD-së, por nga ajo çka paraqitet deri më tani, bërja bashkë e dy grupeve që nuk bien dakord për asgjë, shihet shumë e vështirë, pothuajse e pamundur.

Lista me emrat e anëtarëve të rinj:

Adriana Gjonaj
Adriana Kalaja
Agron Kuliçaj
Aida Shehu
Akil Kraja
Albina Deda
Aldo Bumcci
Aleksandër Biberaj
Alta Hazizi Haluca
Andi Dollapi
Andi Mustafai
Andon Frrokaj
Anisa Dervishaj
Anisa Kadesha
Ankelida Çela
Anxhela Malko
Apollon Baçe
Arben Beqiri
Arben Ibro
Arben Imami
Arben Miza
Arben Ristani
Arbjola Halimi
Ardjan Muka
Ardian Turku
Arjan Dedej
Armend Musai
Arnold Kariqi
Arvid Bushati
Aulon Kalaja
Aurel Bylykbashi
Avenir Peka
Barbara Doda

Bedri Hoxha
Besart Xhaferri
Besnik Aliaj
Bislim Ahmetaj
Bledi Kasmi
Bujar Kapexhiu
Bujar Vukaj
Çlirim Gjata
Dafina Muda
Dasho Aliko
Dava Marku
Denion Shëngjergji
Dorel Memoçi
Dorian Teliti
Dritan Burgie
Edit Harxhi
Elena Qirici
Elgi Hyka
Eliona Gremi
Elior Vila
Elisabeta Skrapari
Elton Bano
Elvis Malasi
Edlira Bushati
Enkelejda Sallaku
Eno Bozdo

Enca Basha
Ervin Minarolli
Esmeralda Metko
Etion Kapedani
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fation Bathorja
Feride Rrahmanaj
Fjoralba Dizdari
Fiqiri Ismaili
Floriana Garo
Florin Kurmekaj
Florion Mima
Gazmend Dibra

Gazmir Spahia
Genc Deromemaj
Genc Pollo

Gent Strazimiri
Gentian Mishova
Gjergj Mero
Gjov Vuksani
Glauk Olldashi
Grigels Muçollari
Ibrahim Morina
Ilir Alimehmeti
Iliriana Kuçana
Imanuel Çaushaj
Imelda Kraja
Indrit Hoxha
Irena Shestani

 

 

Ivi Kaso
Jamarbër Malltezi
Jola Hysaj
Julian Deda
Kejtis Kruja
Klara Bici
Klaus Shaqiri
Klevis Balliu
Klodian Lata
Klodian Mucco
Klodiana Çapja
Laura Vorpsi
Lediana Fratari
Ledina Alolli
Ledina Mandia
Ledio Nuraj
Lisandër Hoxha
Lorenc Luka
Lorin Hoxha
Mal Berisha

Malbor DUka
Mariglen Doçi
Mariana Brunga
Matilda Qyrku
Megi Balliu
Mariglen Kurtballaj
Mimoza Hadarmataj
Mimoza Rexhvelaj
Minushe Lazaj
Mirala Tabaku
Myqerem Tafaj
Myslimi Murrizi
Nadire Meçorapaj
Nazlie Lacci
Nikolin ÇALI
Osman Mula

Osman Stafa
Parid Teferiçi
Prel Gjoni
Qemal Çejku
Qemal Hoxha
Rajmonda Bulku
Renis Gjoka
Robert Budina
Roland Keta
Rubens Shima
Rudina Hajdari

Sajmir Mulgeci
Sara Bodo
Sevalgon Berisha
Shaqir Manjani
Sherefedin Shehu
Shkwlqim Hoxha
Spiro Vaso
Suzana Guxholli
Valdete Vorbsi
Voltana Ademi

Xheraldo Dashi
XHulian Guçe
Ylli Asllani
Zyrafete Kulla

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të shtëna me armë zjarri, efektivi i policisë plagos dy persona

Story i radhës

Britania, “ushtarë kibernetikë” rusë po përforcojnë përmbajtjet pro Kremlinit

Të fundit nga