Haaland: Thashë se ishte koha të them diçka për të ardhmen time, por tani për tani nuk dua të flas

Erling Haaland është i prirur të largohet nga kritikat e tij ndaj Borussia Dortmundit pasi ai pretendoi se klubi po i bënte presion që të merrte një vendim për të ardhmen e tij.

Edhe pse Haaland ka një kontratë për të qëndruar në Dortmund deri në qershor të vitit 2024, ai ka një klauzolë lirimi e cila hyn në fuqi këtë verë.

Në fillim të këtij muaji Haaland zbuloi se klubi ka filluar ta pyesë se kur do të marrë një vendim nëse dëshiron të qëndrojë në Signal Iduna Park apo të kërkojë sfida të reja.

“Nuk dua të them shumë për këtë, por ndjeva se ishte koha që unë të them diçka”, ka thënë fillimisht Haaland për Sky Sports.

“Shumë të tjerë po flisnin – kështu që ishte koha të flas edhe unë. Tani, nuk dua të them shumë. Thashë atë që thashë, dhe tani vazhdojmë”.

Klubet më të mëdha të Evropës janë të gjitha në radhë për të nënshkruar me Haaland dhe komentet e sulmuesit nga mesi i janarit sugjeruan se mund të ketë lajme në të ardhmen e afërt.

“Klubi më ka bërë presion që të marr një vendim tani për të ardhmen time. Pra kjo do të thotë se duhet të marr një vendim së shpejti”.

“Unë kam thënë që në fillim se dua të fokusohem në futboll, sepse atëherë jam në më të mirën time, jo kur gjërat e tjera më vijnë në mendje”, kishte thënë Haaland për Viaplay.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pamje që nuk duhen humbur! Iliri i kapur dorë për dore me Einxhel dhe i përqafuar me Donaldin

Story i radhës

“Vrava një person, kjo është arma”/ Adoleshenti zbulon planin e hakmarrjes për babain e vrarë

Të fundit nga