Guvernatori i Donetsk: Pesë të vrarë nga bombardimet në rajon

Guvernatori i Donetskut në Ukrainën lindore, Pavlo Kyrylenko, thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet në rajon .

Ai tha se katër u vranë në Vuhledar dhe një në Novomykhailivka, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Ai shtoi se pesë të tjerë u plagosën në rajon dhe katër në Vuhledar dhe një në Krasnohorivka.

“Rusia vret civilë!”, tha ai në një postim në rrjetet sociale të shtunën.

BBC nuk ka qenë në gjendje t’i verifikojë këto pretendime në mënyrë të pavarur.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Pusho se po sheh mami”, premtimet e Erionit dhe Mikelës: Do jem më e kujdesshme në veshje

Story i radhës

Përfitimet e masazhit limfatik: Si ta bëni në shtëpi

Të fundit nga