Guardiola konfirmon dy mungesa për ndeshjen ndaj Norwich

Pep Guardiola ka konfirmuar se skuadra e tij do të jetë me disa mungesa për ndeshjen ndaj Norwich.

Trajneri i Manchester City është paraqitur sot në konferencë për shtyp, duke dhënë të rejat e skuadrës para kësaj ndeshje, si dhe përgjigjur për shumë pyetje të gazetarëve.

Mes të tjerash, tekniku spanjoll ka treguar se skuadra do të jetë me dy mungesa në ndeshjen e radhës.

Gabriel Jesus dhe Cole Palmer do t’i mungojnë Cityt në këtë ndeshje.

Asnjëri nga dy lojtarët nuk është se kanë qenë pjesë e formacionit startues këtë sezon te Man City.

Gjithsesi, Jesus shpeshherë ka gjetur minutat e tij dhe ka qenë produktiv në ato pak hapësira që i janë besuar.

City synon fitoren e radhës, për të mbajtur distancën me skuadrën e Liverpool.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Psikologia shpjegon: Kjo është arsyeja se pse meshkujt e rinj preferojnë femrat më të mëdha në moshë

Story i radhës

5 humbje jete dhe 531 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Të fundit nga